Sortiment, který si zamilujete

Sortiment pro vás vybíráme s maximální péčí.

Najdete u nás zdravé produkty pro vegany, raw–živé produkty, ale i širokou nabídku potravin bez lepku a dia.

Podporujeme české společnosti, které mají příběh a duši.
Většina našeho sortimentu je rostlinného původu v BIO kvalitě.

Co tělu dáme, to nám tělo vrátí, proto dávejte tělu jen to nejlepší.

Naši dodavatelé

Everest Ayurveda Allnature Saloos Ecogenic Ecover Tierra Verde – značka Yellow & Blue BIO NEBIO Cvrček Rakytník KALMA Matcha Tea Sonnentor Country Life Green Apotheke Lifefood Natura Hustopeče Lunter(Alfa Bio) Ovocňák Topnatur Topvet Veto
Everest Ayurveda

Everest Ayurveda

Ájurvéda považuje člověka za neoddělitelný a vzájemně propojený komplex těla, vitální energie, mysli a duše. Nezaměřuje se pouze na symptomatické projevy nemocí, ale především na jejich příčiny, které každé chorobě předcházejí. Ájurvéda se tak v souladu s principy zdravého životního stylu snaží obnovit v lidském těle přirozený stav harmonie, který se projevuje jako duševní a tělesné zdraví.

Změnou každodenních stereotypů, správnou stravou a pravidelným užíváním bylin je možné úspěšně odstranit nejrůznější zdravotní obtíže a dlouhotrvající onemocnění, jako jsou například: kožní choroby, nemoci dýchacího ústrojí, poruchy zažívání, migrény, obezita, potíže spojené s krevním oběhem, gynekologické problémy, nemoci páteře, kloubů a svalů, nespavost, únava a stres.

Celou nabídku čajů a ájurvédských elixírů najdete také v našem obchodě.

Allnature

Allnature

Allnature je česká značka zdravé výživy. V bohatém sortimentu najdete ořechy, sušené plody, semínka, ale také úžasné ovoce sušené mrazem. Potraviny Allnature jsou určeny těm, kteří chtějí být v kondici, mít více energie a přitom si užít všechny chutě přírody.

Boří mýty o tom, že co je zdravé, nemůže být chutné. Proto vybírábí jen potraviny vyrobené šetrnými metodami z kvalitních přírodních surovin, aby v nich zůstalo zachováno vše dobré, co příroda do rostlin uložila.

Saloos

Saloos

Dosažení harmonie těla a duše je pro společnost Saloos základním pilířem. Radost z darů přírody a jejich využití pro krásu, relaxaci a duševní pohodu je firemní filozofií. Nabízí cestu staletími ověřených účinků rostlin a esencí a snaží se přinášet nový rozměr pohledu na způsob života a jeho vnímání. Produkty mohou příjemným způsobem ovlivnit zdraví i celkovou pohodu těla.

Základním principem Saloos je péče o tělo v souladu s přírodou, ze které čerpá to nejlepší a kterou bez zatížení zachovává pro další generace.

Kompletní řadu přípravků Saloos, které pomáhají cítit se lépe, naleznete u nás v sekci kosmetiky.

Ecogenic

Ecogenic

Ecogenic je značka turecké společnosti UZAY KIMYA, která vyrábí čisticí prostředky z rostlin z certifikovaného biologického zemědělství. Výrobky Ecogenic neobsahují syntetické konzervanty a vůně, bělidla nebo ingredience založené na ropě.

Výrobky Ecogenic jsou vyrobené z esenciálních olejů, šetrné k pokožce a životnímu prostředí. Navíc jsou vyrobeny v biokvalitě a nejsou testovány na zvířatech.

Ecover

Ecover

Společnost Ecover je výrobcem ekologických čisticích prostředků a průkopníkem etického a trvale udržitelného podnikání už od roku 1979. Byla dokonce oceněna OSN za mimořádně ekologický provoz. Používáním Ecoveru neslevujete ze svých nároků na prací a čisticí výkon.

Rostlinné a minerální složky těchto produktů přispívají k účinnému úklidu vaší domácnosti a respektují vaše zdraví, zdraví vaší rodiny a celé planety.

Výrobky Ecover jsou vyrobeny z rostlinných a minerálních složek, jsou vhodné pro citlivou pokožku, nejsou testovány na zvířatech, jsou rychle a úplně biologicky rozložitelné, neznečišťují vodní zdroje, veškeré obaly včetně etiket jsou 100% recyklovatelné.

Tierra Verde – značka Yellow & Blue

Tierra Verde – značka Yellow & Blue

Česká spolenost Tierra Verde věří, že svět ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra. Svoboda volby je zároveň i projevem zodpovědnosti k sobě samým i ke světu kolem nás. Naší jistotou je vědomí, že vždycky existuje alternativa.

Cílem společnosti je (znovu)objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu.

Nabízíme širokou nabídku čistících a pracích prostředků.

BIO NEBIO

BIO NEBIO

BIO NEBIO je česká společnost, která nabízí široký sortiment kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, oříšky či sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva.

Přijďte k nám ochutnat široký sortiment bio dobrot.

Cvrček Rakytník

Cvrček Rakytník

Cvrček Rakytník je rodinná firma, která se již mnoho let se věnujeme naší společné vášni pro rakytník řešetlákový a jeho zpracování podle vlastní vytříbené receptury.

Rakytník je ceněný pro své mimořádné hojivé a léčebné účinky, jeho plody obsahují široké spektrum vitaminů a stopových prvků. Můžete si vybrat z pestré nabídky rakytníkových produktů, z nichž mnohé se staly nedílnou součástí pravidelné péče o zdraví již spousty z vás.

Všechny výrobky v jejich rozmanitosti spojuje vyvážená chuť, pečlivý výběr plodů a jejich šetrné zpracování, díky kterému je zachováno maximální množství vitaminů a dalších prospěšných látek.

Pevně věříme, že v našem rozsáhlém sortimentu najdete výrobky, které vám budou nejen chutnat, ale i pomáhat.

KALMA

KALMA

Společnost KALMA k.s. je v současnosti největším výrobcem zakysaných sojových výrobků v České republice. Nabízí široký sortiment výrobků splňujících nejvyšší požadované standarty kvality.

Díky svému složení jsou výrobky KALMA vhodné jak pro děti, tak pro dospělé. Výrobky neobsahují geneticky modifikované suroviny a jsou vhodné obzvlášť pro: kardiaky, diabetiky, alergiky na kravské mléko, bezlepkovou dietu, onkologicky nemocné.

Produktová řada obsahuje alternativy mléka jako jsou jogurty a pomazánky, alternativy masa – salámky, tempeh, tofu a další široký sortiment.

Matcha Tea

Matcha Tea

Čajová květina s.r.o. je předním dodavatelem originálního Matcha Tea. Matcha Tea se dováží přímo od výrobce a čaj se pěstuje v japonské Kagošimě.

Pouze elitní japonští farmáři znají know-how na výrobu čaje Matcha. Výroba tohoto čaje je bezpochyby jednou z nejnáročnějších metod produkce čajů na světě.

Matcha roste pouze na zastíněných polích. Čtyři týdny před sklizní se pole úplně zastíní. Speciální stínící technika zabrání až 90% slunečního světla. Rostlina, která je v té chvíli téměř v úplné tmě kompenzuje nedostatek světla intenzivní produkcí chlorofylu. To činí listy bohatší na aminokyseliny a typická je pro ně smaragdově zelená barva. Kvalitní Matcha poznáte nejen podle sytě zelené barvy, ale také podle nasládlé a jemné chuti.

Country Life

Country Life

Společnost Country Life, s. r. o., byla založena v roce 1991 a byla první, kdo přinesl biopotraviny na český trh.

Společnost od počátku nahlíží na zdravý životní styl komplexně. Nenabízí pouze prodej biopotravin a zdravé výživy, ale také tyto produkty sama pěstuje a vyrábí.

Společnost Country Life se snaží pomoci všem s praktickou změnou životního stylu a to vše spojit s ekologickými hodnotami, které k harmonickému životnímu stylu nerozlučně patří.

Topvet

Topvet

Rodinná společnost je tradiční český výrobce přírodní kosmetiky, doplňků stravy a garantuje:

  • použité suroviny splňují parametry nejvyšší kvality, některé suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou označeny jako BIO
  • použití výrobních postupů, které jsou maximálně šetrné pro přírodní látky
  • BIO přípravky Topvet neobsahují žádné ropné látky
  • BIO kosmetické přípravky Topvet neobsahují žádné konzervanty, syntetická barviva, syntetické parfémy, živočišné složky, GMO suroviny
  • žádný přípravek firmy Topvet nikdy nebyl a ani v budoucnu nebude, testován na zvířatech
  • použití recyklovatelných obalů bez zdravotních rizik 
Sonnentor

Sonnentor

V Sonnentoru roste radost už více než 20 let. SONNENTOR od počátku patřil mezi průkopníky kontrolovaného ekologického zemědělství v České republice, je to česká firma se zahraniční majetkovou účastí, která se zabývá převážně výrobou bio-čajů a bio-koření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete.

Její hlavní ideou je hluboká, dlouhodobá a oboustraně výhodná spolupráce obchodní a zpracovatelské společnosti spolu s biofarmáři. Společnost Sonnentor žije myšlenkou trvale udržitelného rozvoje a v jejím duchu také jedná.

Kromě aktivní podpory ekologického zemědělství a zpracování bioproduktů oživuje tzv. "brownfields", což znamená, že revitalizuje staré výrobní areály, které přestaly plnit původní funkci, pro kterou byly v minulosti postaveny a vnáší do nich nový život.

Natura Hustopeče

Natura Hustopeče

Od samého začátku fungování se česká společnost NATURA Hustopeče orientuje na výrobky zdravé výživy, bezlepkové a diabetické produkty. Snaží se o výrobu a distribuci produktů čistě přírodních, bez použití konzervantů a umělých barviv.

Pro dosažení svých cílů využívá moderní technologie a pečlivě kontroluje kvalitu svých produktů.

Green Apotheke

Green Apotheke

Příběh společnosti začal již v roce 1996, kdy byla založena společnost MEDIATE s.r.o. a začala startovat její obchodní aktivita na trhu. Základní poslání firmy je založeno na prodeji bylinných čajů a doplňků stravy pro farmaceutický trh a prodejny zdravé výživy, a to vždy s důrazem na zachování vysoké kvality.

Green Apotheke miluje věci, které jsou v harmonii s tradičními hodnotami. Přesto vytváří koncepty a výrobky, které mají snahu se stát nadčasovými. Zajištění kvality a použití přírodních složek při výrobě znamená respekt a úctu k životním hodnotám spotřebitelů.

Lifefood

Lifefood

Lifefood, to jsou prvotřídní ručně vyráběné produkty z nejlepších surovin v raw a bio kvalitě. Vítejte ve světě živé stravy Lifefood!

Všechny raw produkty Lifefood jsou bez výjimky veganské, bez lepku, bez laktózy. Neobsahují rafinovaný cukr ani žádný druh umělých sladidel - ke slazení se používají výhradně přírodní cukry obsažené v ovoci, vanilku, sirup z agáve, sirup z jakonu, karob nebo nově nutričně vynikající datlový sirup. Nepřidávají se žádná aditiva ani konzervanty.

Lifefood není jen o produkci výtečných potravin. Zajímá se o svět, ve kterém žijeme. Jeho bohatství a diverzitu se snaží v nejvyšší možné míře zachovávat a podporovat.

TOPNATUR

TOPNATUR

TOPNATUR je úspěšná firma, která od roku 1996 působí na potravinářském trhu a jejíž sortiment a pole působnosti se neustále rozvíjí. Na počátku byla jedinou náplní společnosti výroba a distribuce sušených rostlinných nápojů (sojové mléko, ovesné mléko, kokosové mléko apod.).

Od té doby se zdokonalovala a dále rozvíjela činnost i v jiných kategoriích potravinových doplňků. Hlavním reprezentantem se staly výrobky pro zdravá střeva a zažívání a tzv. zelené potraviny.

Lunter (Alfa Bio)

Lunter (Alfa Bio)

Společnost Lunter vznikla na základě myšlenky svého zakladatele Jana Luntera: "Přispět ke změnám stravovacích návyků na Slovensku" s ohledem na lidské zdraví a kvalitu vyráběných potravin.

Důvod, proč se zakladatel společnosti Lunter rozhodl věnovat zdravé stravě a ne své původní profesi – programování, byl čistě osobní. Díky zdravé stravě se jeho matka vyléčila z rakoviny a on chtěl svoji dobrou zkušenost se zdravou stravou předat dál.

Společnost vznikla v roce 1991 a začala jako první v Československu s výrobou tofu.

Ovocňák

Ovocňák

Společnost TOKO AGRI pod obchodní značkou Ovocňák vznikla v roce 2011 jako reakce na nedostatek českých kvalitních produktů.

Suroviny pro tvorbu moštů pochází převážně od sadařů z Moravy, případně od dalších českých a slovenských pěstitelů. Celoroční dodávku moštů zajišťují díky skladování jablek ve skladech ULO (ultra low oxygen) bez přístupu vzduchu.

Produkty nejsou doslazené a neobsahují žádné konzervanty – 100 % příroda.

Veto

Veto

Společnost VETO ECO s.r.o. navázala na činnost firmy Pavel Petráček VETO, která byla založena již v roce 1992 s cílem propagovat sóju jako potravinu s výborným vlivem na lidské zdraví a s cílem vyrábět a prodávat v naší zemi v té době úplně neznámou potravinu: tofu.

Za tím účelem byly vybudovány výrobní prostory a nakoupená špičková japonská technologie pro výrobu tofu. V dnešní době společnost vyrábí více než 50 různých druhů výrobků včetně pomazánek, rostlinných salámů a karbanátků – heslo společnosti je "Pro radost ze zdraví".